پنج‌شنبه 08 اسفند 1392

چرا یک طراح وب باید وبلاگ‌نویسی کند؟

چرا یک طراح وب باید وبلاگ‌نویسی کند؟

من تا کمتر از یک سال پیش تمایلی به وبلاگ‌نویسی نداشتم و بیشتر وقتم را صرف کار و سرگرمی‌های مختلف میکردم. قبل از اینکه در شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ شخصی خودم فعالیت کنم وضعیت شغلی خیلی عادی‌ داشتم و میزان شناخته شدنم در میان همکارانم و افراد فعال در این زمینه خیلی کم بود.

تا قبل از اینکه وبلاگ‌نویسی را شروع کنم با یک سایت شخصی خودم را معرفی میکردم که شامل فرم ارتباط با من و لیست نمونه‌کارها بود. اما بعد از مدتی وبلاگ ساختم و شروع کردم به وبلاگ‌نویسی. هم در مورد پروژه‌هایی که انجام میدادم مینوشتم و هم سعی میکردم چیزهای جدیدی که یاد میگیرم را با خوانندگان وبلاگم به اشتراک بگذارم. بعد از وبلاگنویسی وضعیت شغلی من پیشرفت زیادی کرد و در حوزه کاری خودم هم بیشتر شناخته شدم…

وبلاگ‌نویسی کمک میکند تا شناخته شوید

اگر یک طراح وب فریلنسر یا آزادکار هستید وبلاگ‌نویسی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی کمک میکند تا در حوزه کاری خود شناخته شده و با افراد بیشتری آشنا شوید. وبلاگ‌نویسی باعث میشود تا دانش و مهارت بیشتری کسب کنید و فرصت این را داشته باشید تا خودتان را به خوانندگان و مشتریانتان نشان دهید. شما با وبلاگ‌نویسی نه تنها زندگی خودتان را تغییر می‌دهید بلکه زندگی خوانندگانتان را هم عوض میکنید، چون به صورت رایگان دانش و تجربیاتتان را با آنها به اشتراک می‌گذارید و این کار هم موجب محبوبیت شما و هم پیشرفت خوانندگانتان میشود. به اشتراک گذاشتن چیزهایی که میدانید با بقیه، حس خوبی به شما میدهد :)

وبلاگ‌نویسی باعث می‌شود تا به یک نویسنده خوب تبدیل شوید

مثل همیشه، تمرین کردن بهترین راه برای پیشرفت است. اگر شما روزانه مقداری از وقت خودتان را صرف نوشتن کنید دیر یا زود توانایی نویسندگی‌تان بهتر میشود. این توانایی فقط با نوشتن بهتر نمی‌شود بلکه با خواندن مطالب دیگران نیز می‌توانید در این زمینه پیشرفت کنید. بسیاری از نویسندگان نوشتن را از وبلاگ‌نویسی شروع کرده‌اند.

چرا یک طراح وب باید وبلاگ‌نویسی کند؟

وبلاگ‌نویسی شما را به دنیا متصل می‌کند

شبکه‌های اجتماعی یکی از راه‌های دوست پیدا کردن و ارتباط با دیگران است. اما با وبلاگ‌نویسی هم می‌توانید دوست‌های عالی پیدا کنید و با افراد زیادی کانکشن بزنید تا از تجربیات یکدیگر استفاده کنید. من با وبلاگ‌نویسی و فعالیتم در شبکه‌های اجتماعی دوستان بسیار خوبی پیدا کرده‌ام که سالهاست خارج از دنیای مجازی باهم در ارتباط هستیم و تبادل اطلاعات و حتی کاری داریم.

وبلاگ‌نویسی یک نوع درمان محسوب می‌شود

درست مثل سال‌ها قبل که دفتر خاطرات داشتید و خاطرات خود را در آن می‌نوشتید، با وبلاگ‌نویسی هم میتوانید تمام خاطرات، احساسات و تجربیات خود را بنویسید و تنها با فشردن یک دکمه آن را روی اینترنت منتشر کنید، تا افراد زیادی آنها را بخوانند. این کار باعث می‌شود تا از هرچیزی که به آن فکر می‌کنید آزاد شوید، احساس تنها بودن نکنید و خوشحال باشید.

امیدوارم با دلایلی که نوشتم متوجه شده باشید که چرا بهتر است تا یک طراح وب وبلاگ‌نویسی کند :) موفق باشید.

منابع : [+] [+] [+]